SIEDLECKA MAJÓWKA MYŚLIWSKA

SIEDLECKA MAJÓWKA MYŚLIWSKA

W ostatnią niedzielę maja w Woli Gułowskiej odbyło się spotkanie myśliwych okręgu siedleckiego. To już jedenasty raz organizowana z inicjatywy Adama Stępniaka, prezesa ORŁ w Siedlcach majówka wpisała się w terminarz imprez organizowanych przez Polski Związek Łowiecki. W tym roku, w roku jubileuszu 95 lecia powstania naszej organizacji i obchodów 100 lecia Niepodległości uroczystość była wyjątkowa. Przed Domem Kultury, Pomnikiem Czynu Bojowego Kleebercczyków w Woli Gułowskiej, stanęły poczty sztandarowe. Dwa koła łowieckie: „Knieja” i „Lira” rozwinęły swoje sztandary, które Adam Stępniak i przewodniczący Kapituły Odznaczeń przy NRŁ profesor Maciej Kaliski przekazali prezesom kół. Wręczono odznaczenia związkowe, w tym najwyższe, Złom. Były również wyróżnienia dla nie myśliwych: medal „Tolerancji” dla żon myśliwych oraz Zasłużony Dla Łowiectwa Okręgu Siedleckiego. Podczas uroczystości przedstawiony został nowy łowczy Okręgowy w Siedlcach Bartłomiej Kurkus i podziękowano za dotychczasową pracę dotychczasowemu łowczemu, Adamowi Wróblewskiemu, który odszedł na emeryturę.

Zwartą kolumną z pocztami sztandarowymi uczestnicy udali się do Klasztoru o. Karmelitów, gdzie w oprawie sygnałów granych na rogach, odprawiono mszę świętą. W ogrodach przyklasztornych dla wszystkich częstowano bezpłatnie specjałami kuchni myśliwskiej, w tym również pieczonymi dzikami. Po południu można było wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Muzyki Myśliwskiej pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka. Dobrze znany wielu myśliwym kierownik zespołu został przez Kapitułę Odznaczeń wyróżniony za dotychczasowa działalność Złomem. Po koncercie wystąpił Piotr Pręgowski z serialu „Ranczo” a na zakończenie zagrał zespół „Karina Folck”, do którego muzyki można było potańczyć.

Majówki w Woli Gułowskiej mają już stałych bywalców, w tym oprócz myśliwych również mieszkańców okolicznych miejscowości. Dla myśliwych i naszego związku jest to doskonała promocja naszego łowiectwa.