KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

W dniu 2 września 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg chełmski: Wiesław Jarząbek
Okręg kaliski: Jan Strąk, Józef Kaj
Okręg koszaliński: KŁ "Odyniec-Darłowo" w Darłowie,  KŁ "Żbik-Budowo" w Cieszynie
Okręg legnicki: Józef Kuchciak
Okręg nowosądecki: KŁ "Ponowa" w Nowym Targu 
Okręg rzeszowski: KŁ "Borek" w Kolbuszowej 
Okręg toruński: Paweł Byliński,  "KŁ im. Wojskiego" w Grudziądzu
Okręg zielonogórski: KŁ "Dąbrowa" w Świebodzinie 
Zarząd Główny PZŁ: Roman Gawłowski
 

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Władysław Bilczewski, Jan Pawełek, Marek Waliczek, Piotr Wanat
Okręg chełmski: Czesław Parol
Okręg kaliski: KŁ "Knieja" w Kępnie, Waldemar Cierniak, Zbigniew Joachimiak, Henryk Goliński
Okręg katowicki: Andrzej Tyblewski
Okręg kielecki: KŁ"Dzik" w Starachowicach
Okręg koszaliński: KŁ "Świt" w Kołobrzegu, Hubert Mechler,
Okręg krośnieński: KŁ "Gawra" w Dukli, Jan Ziajka, Jan Garbacz, Andrzej Penar
Okręg legnicki: Czesław Białocerkiewicz, Marek Kulon
Okręg leszczyński: Sławomir Zaremba, Stanisław Janicki
Okręg nowosądecki: Franciszek Koza, Józef Strzemecki, Józef Toporkiewicz, Krzysztof Wróbel
Okręg opolski: Piotr Rutkowski, Jan Ruczakowski
Okręg pilski: Grzegorz Springer, Przemysław Tarkowski
Okręg zamojski: Eugeniusz Woszak, Lech Kołodziej
 

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Władysław Kawula, Tadeusz Lubański, Jan Paluch, Zygmunt Piskorz, Robert Wolas, Paweł Wronka, Michał Wołek
Okręg gorzowski: Edward Bogacki
Okręg jeleniogórski: Janusz Olejarz, Marian Swacha, Andrzej Stołpiec, Tomasz Buzun, Czesław Mieczkowski, Zygmunt Fadarewicz, Stanisław Samelski, Jerzy Tymochowicz
Okreg kaliski: Kazimierz Światły, Marian Szymański, Eugeniusz Czemplik, Sławomir Łazik, Karol Pauś, Henryk Matysiak, Jan Pauś
Okreg katowicki: Wacław Puźniak, Czesław Jóźwik
Okręg kielecki: Andrzej Czechowski, Andrzej Gumula, KŁ "Łoś" w Starachowicach, Dariusz Konieczny, Edward Pomorski, Zygmunt Rok
Okręg koszaliński: Stanisław Warianka, Jerzy Idzikowski, Wiesław Sawarski, Tomasz Januszewski, Tadeusz Klima, Jan Kubabski, Zdzisław Pęcherzewski, Stanisław Trzeszczkowski, Stanisław Ledzion, Bogusław Ptak
Okręg krośnieński: KŁ "Sokół" w Jaśle, Zdzisław Biega, Kazimierz Szpiech, Józef Ziajka, Stanisław Bolanowski
Okręg legnicki: KŁ "Dąbrowa" w Legnicy, Władysław Koptyński
Okręg leszczyński: Jacek Napieralski, Wojciech Miler, Kazimierz Janicki, Dariusz Bojewski
Okręg nowosądecki: Jan Harkabuz, Piotr Konstanty, Paweł Musiak, Ignacy Paniak, Krzysztof Remiasz, Franciszek Skałka, Leszek Stanisz, Andrzej Śliwa, Józef Tabak
Okreg pilski: Mieczysław Stoltman, Paweł Przychodniak, Jan Wardak, Bogdan Woźniak, Jerzy Woźniak
Okręg radomski: KŁ "Niedźwiedź" w Wierzbicy, Stefan Adamczyk, Konstanty Sułkowski
Okręg toruński: Jan Kutnik, Zygmunt Krużewski, Jacek Pieściński, Jerzy Witkowski
Okręg zamojski: Witold Bieliński, Bronisław Mołdoch, Andrzej Tittenbrun
Okręg zielonogórski: Cezary Żmijewski
Zarząd Główny PZŁ: Edward Lech, Tadeusz Kowalski, Sylwester Sznabel
 

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Kazimierz Fąferko, Artur Płonka
Okręg chełmski: Bogdan Karwat, Jacek Adamczuk, Zbigniew Wójtowicz
Okręg jeleniogórski: Henryk Łubkowski, Ryszard Golec, Edward Paszkiewicz, Tadeusz Szczepański, Andrzej Frankiewicz, Marek Sommer, Andrzej Jaskulski, Janusz Kieryluk, Krzysztof Frej
Okręg kaliski: Zbigniew Kubis, Stanisław Płokarz, Józef Panek, Andrzej Wołodźko
Okręg kielecki: Paweł Adamczyk, Grzegorz Biskupski, Stanisław Bracisiewicz, Kazimierz Cichacki, Jerzy Derlatka, Grzegorz Detka, Grzegorz Domagalski, Dariusz Faliszewski, Józef Gądek, Dariusz Jarosz, Wacław Kubiak, Przemysław Michta, Krzysztof Tokarski, Andrzej Piasecki, ZYgmunt Purtak, Marian Sikorski
Okręg koszaliński: Andrzej Cienkus, Krzysztof Kacprzyk, Jacek Mazurkiewicz, Bogdan Bzdyrek, Adam Jawdyński, Karol Matysiak, Ryszard Jaśkiewicz, Janusz Klimczak, Mieczysław Skrobiński, Łukasz Kneblewski, Henryk Okoń, Adam Tymek, Tadeusz Złomańczuk
Okręg krośnieński: Marek Mazepa, Tadeusz Grysztar, Wojciech Ziajka, Franciszek Wołczański, Witold Bolanowski, Łukasz Lorenc, Edward Byczek, Ireneusz Fatyga, Wiesław Kostecki, Waldemar Leśniak, Jan Nigborowicz, Stanisław Potrzeba, Józef Stasiowski
Okręg legnicki: Józef Sowizdrzał
Okręg leszczyński: Zdzisław Ziemliński, Paulina Konieczna, Witold Szpurka, Stanisław Witczak, Franciszek Janowski, Maciej Grześ, Józef Dymarski
Okręg lubelski: Andrzej Skrzypiec
Okreg nowosądecki: Zbigniew Babik, Marek Gancarczyk, Jan Kadłubiak, Wiesław Kanior, Sławomir Kieblesz, Wojciech Kulig, Jan Motawa, Sylwester Pancherz, Antoni Widomski, Grzegorz Wolak, Jan Toporkiewicz
Okręg opolski: Kazimierz Kowalski
Okręg pilski: Andrzej Nowik, Jerzy Chybik
Okręg radomski: Szczepan Adamczyk, Rafał Drzazga, Konstanty Duda, Józef Kolaszt, Renata Leszczyńska, Wiesław Leszczyński, Zbigniew Łyżwiński, Stanisław Mularczyk, Roman Saletra, Jan Siwiarek, Stanisław Zuba
Okręg siedlecki: Jerzy Kozik
Okręg tarnowski: Józef Sztorc, Stanisław Janus, Józef Klucznik, Jacek Jakubek, Adam Pytlik, Leszek Michoń
Okręg toruński: Franciszek Gutowski, Jakub Kasperek, Andrzej Sosnowski, Sławomir Ścieżyński, Andrzej Tarkowski, Janusz Radecki, Benedykt Witkowski, Andrzej Myśliński, Zbigniew Suchorski, Henryk Jakubowski, Bogdan Dudek, Franciszek Mierzejewski
Okręg zamojski: Czesław Szewczyk, Józef Brodaczewski, Zenon Wąsik, Edward Krukowski, Andrzej Chruściński, Mariusz Wojtasiuk, Tomasz Cyganiewicz, Jan Pukaluk
Okręg zielonogórski: Jan Duraczek, Krzysztof Rosiński
Zarząd Główny PZŁ: Jan Maciejewski
 

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg koszaliński: Sołectwo Cieszyno, Zespół Szkół w Złocieńcu
Okręg krośnieński: Bogusław Famielec, Renata Kuchta, Małgorzata Leśniak, Wiesław Świątek, Paweł Panaś, Jan Materniak
Okręg siedlecki: Andrzej Matuszewicz
Okręg toruński: Karolina Wydra, Grażyna Rumocka, Bożena Kopczyńska

 

W dniu 19 października 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg bielski: Stanisław Przybyła
Okręg chełmski: Marek Czmielewski
Okręg gdański: Krzysztof Grebasz
Okręg kaliski: KŁ "Sokół" w Antoninie 
Okręg katowicki: Ireneusz Stankiewicz, Wiktor Szendzielorz, Jan Gawdzik
Okręg lubelski: Andrzej Łacic, Ryszard Minicki, Leszek Drozd, Stanisław Tarnawski
Okręg łódzki: Hieronim Bartel, Lechosław Stanisławski
Okręg olsztyński: KŁ "Rogacz" w Świętajnie, Marek Adamski
Okręg poznański: Jerzy Szukała, Krzysztof Wencel
Okręg suwalski: Zdzisław Daniłowicz
Okręg szczeciński: Andrzej Mucho
Okręg tarnowski: KŁ "Darz Bór" w Tarnowie 
Okręg warszawski: Karol Załoga, Władysław Zabłocki
Okręg wrocławski: Zbigniew Trznadel, Andrzej Prandecki, Mieczysław Łyskawa
Okręg zielonogórski: KŁ "Piast" w Sulechowie, KŁ "Ponowa" w Skąpem
Zarząd Główny PZŁ: Jan Jóźwiak
 

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Radosław Sikora, KŁ "Dzik" w Soli 
Okręg chełmski: WKŁ "Orlik" w Chełmie, KŁ "Sokół" w Chełmie, Zbigniew Gmyrek, Ryszard Suszyński, Anna Jańczak
Okręg gdański: WKŁ "Daniel" w Gdyni 
Okręg katowicki: Józef Cieślak, Józef Gembalczyk, Bernard Godoj, Tomasz Kędziora, Andrzej Muszkiet, Julian Pielecki, Roman Trembaczowski, Eugeniusz Synowiec, Stanisław Życiński
Okręg kielecki:  KŁ "Hubertus"w Kielcach, Bogdan Gołda, Zbigniew Karolczak, Lesław Krupa, Andrzej Mitka, Janusz Olszowy, Jerzy Sitarski
Okręg krakowski: Stanisław Maczuga
Okręg krośnieński: Jan Kucaba
Okręg legnicki: Antoni Stec
Okręg lubelski: Jerzy Golan, Czesław Bielak, Wojciech Szafranek
Okręg łomżyński: Tadeusz Wiśniewski
Okręg łódzki: KŁ "Tur" w Tuszynie , Lech Borkowski, Wojciech Gaszyński, Bogdan Kolasiński, Ewa Korczak Kozakiewicz, Zbigniew Król
Okręg nowosądecki: KŁ "Jarząbek" w Łącku 
Okręg olsztyński: Janusz Hartwig, Marek Mróz, Tadeusz Surdziel, Andrzej Filipek, Julian Szutowicz, Zygmunt Cichoń, Stanisław Stefanowicz, Edmund Zabielski, Ryszard Korzeniowski
Okręg opolski: KŁ "Łoś" w Opolu, Jerzy Bohdanowicz, Józef Różański, Czesław Forczek
Okręg piotrkowski: KŁ "Odyniec" w Piotrkowie Trybunalskim , Stanisław Grzejszczak, Wojciech Rychliński,
Okręg płocki: Krzysztof Szymański
Okręg poznański: Radosław Ratajewski, Wojciech Woźniak
Okręg słupski: Alojzy Pryba
Okręg suwalski: Krzysztof Pieńkowski, Janusz Staniul, Wiesław Sznajderowicz, Andrzej Łyskojć, Mirosław Rewak, Izydor Selwocki, Czesław Koneszko
Okręg szczeciński: Jerzy Cieliński, Jerzy Pasieka
Okręg tarnowski:  KŁ "Jarząbek" w Pilźnie
Okręg wałbrzyski:  KŁ "Bażant" w Dzierżoniowie, Zbigniew Kielar, Zdzisław Piotrowski
Okręg warszawski: Paweł Oniśko, Grzegorz Kozibąk, KŁ "Mewa" w Legionowie, Ryszard Ciastowicz, Mirosław Spaltabaka, WKŁ "Cytadela" w Warszawie, Dariusz Salamończyk, Adam Rajewski
Okręg wrocławski: Roman Rycombel, KŁ "Krzyżówka" we Wrocławiu, Edward Hołowiński
Okręg zielonogórski: Krzysztof Dym, Paweł Kowalewicz
 

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Antoni Hanus, Lesław Hankus, Tomasz Hanzlik, Stanisław Marek, Paweł Poloczek, Jan Słowiak, Dariusz Sikora
Okręg chełmski: Agnieszka Mazurkiewicz, Henryk Trembicki, Mirosław Blacha, Wiesław Kędzierawski, Andrzej Kapluk
Okręg gdański: Jerzy Baranowski, Zygmunt Czaja, Stefan Wrzecion, Andrzej Cieluch, Mirosław Lech, Zygmunt Dzięcielski, Marcin Rutkowski, Mieczysław Kościuk, Marek Krzemiński
Okręg katowicki: Waldemar Bohosiewicz, Marek Dynowski, Alojzy Dworszczak, Jan Kamiński, Rajmund Michna, Artur Sosiński, Klemens Stolorz, Piotr Szendzielorz, Jan Wojtacha, Andrzej Zimnik
Okręg kielecki: Kazimierz Wtorek, Jarosław Gałęziowski, Ignacy Głuc, Marek Kocel, Jacenty Michniewski, Wiesław Skoczek, Marian Szałas, Henryk Terpiński, Henryk Tomczyk, Mirosław Zaręba
Okręg krakowski: Zbigniew Bęben
Okręg krośnieński: Dariusz Barniak, Jacek Flis, Krzysztof Królicki, Feliks Hadam, Stanisław Dziedzicki, Stanisław Gruza, Andrzej Jonasz, Roman Nicko, Zygmunt Słabik, Piotr Tomkiewicz, Stanisław Łukaszczyk, Marek Podkalicki, Andrzej Kryda
Okręg legnicki: Tomasz Kureń, Piotr Targosiński
Okręg lubelski: Marek Gogacz, Paweł Polak, Jacek Kuźma, Stefan Karwatowski, Grzegorz Góra, Lech Stępień, Andrzej Stępniewski, Andrzej Szargan, Zdzisław Żak, Ludomir Minicki, Adam Ignaciuk, Grzegorz Oleksy, Jacek Pawka, Mariusz Chwalczuk, Józef Oraczewski
Okręg łódzki: Ryszard Bedyniak, Piotr Busiakiewicz, Zdzisław Ciastek, Wiktor Krawiec
Okręg nowosądecki: Jan Gorczowski
Okręg olsztyński: Zdzisław Jaguszewski, Romuald Głodkowski, Daniel Sawilski, Robert Wiśniewski, Rafał Łempicki, Eugeniusz Szczurko, Czesław Nosek, Jerzy Sieklucki, Reinhard Brzóska, Cezary Lichtensztejn, Andrzej Wieczyński, Sławomir Wojciechowski, Wojciech Dziatkowiak, Janusz Szkopiński, Janusz Śliżewski, Aurelia Latos, Krzysztof Łagoda, Sławomir Jędrzejczyk, Jan Sobczyński, Gabriel Szajner, Zenon Makowski, Paweł Wasilkowski, Zbigniew Urban, Wojciech Brycki, Edward Ciemniewicz, Jan Kowalewski, Henryk Kowalczyk, Janusz Dzisko, Dariusz Czarkowski, Arkadiusz Senderowski
Okręg opolski: Andrzej Sosna, Paweł Skrzypiec, Edward Pogrzeba, Feliks Cebula, Engelbert Kukiełka, Krzysztof Palak, Krzysztof Chorąży, Dariusz Bagnicki, Ryszard Jaworski, Tadeusz Leszko
Okręg piotrkowski: Jan Goworek, Maciej Grzejszczak, Janusz Kubiak, Jan Kułak, Mariusz Mielczarek, Tadeusz Stępień
Okręg płocki: Tomasz Skorupski, Stanisław Cichalewski, Janusz Wojciechowski, Mirosław Kucharski, Marek Kisielewski
Okręg poznański: Zenon Borowski, Stefan Burzyński, Włodzimierz Orchowski, Franciszek Stachecki, Jacek Szczepanik, Tomasz Wykner
Okręg skierniewicki: Tomasz Brzeski, Adam Kloch, Paweł Wyleziński
Okręg słupski: Tomasz Kroplewski
Okręg suwalski: Stanisław Łukasik, Andrzej Makarewicz, Bartłomiej Młyniec, Dariusz Tokarz, Stanisław Dźwiniel, Jacek Olbryś, Romuald Konikowski, Józef Kuczewski, Tadeusz Czerwiecki, Tadeusz Szymańczyk, Zbigniew Maciuk, Jan Dąbrowski, Stanisław Bernatowicz, KŁ "Puszcza" w Piszu
Okręg szczeciński: Adam Jurkiewicz, Jacek Kłos, Michał Kuzior
Okręg tarnowski: Zdzisław Król, Józef Podraza, Jan Samolej, Stanisław Kaim
Okręg wałbrzyski: Edward Szarota
Okręg warszawski: Zdzisław Bruzio, Roman Zubik, Edward Ulanicki, Waldemar Smaga, Andrzej Tryzno, Jan Lis, Stanisław Lambert, Andrzej Lachowski, Andrzej Kruk, Wiesław Bieliński, Maciej Kozłowski
Okręg wrocławski: Jan Iljaszewicz, Kamil Karlikowski, Maciej Głowacki, Waldemar Kowalczyk, Ryszard Godyla, Kazimierz Kaim, Kazimierz Mrówczyński
Okręg zielonogórski: Stanisław Papiński, Kazimierz Wawrzyniak
 

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Jan Bujok, Marek Cieślar, Zbigniew Dawid, Henryk Francuz, Karol Fryda, Dariusz Góra, Bogdan Klimonda, Józef Kowalczyk, Antoni Pacyga, Jan Płachno, Andrzej Porwisz, Janusz Szarzec, Krystian Śliwka, Michał Wójcicki, Stanisław Zając, Michał Zdejszy, Robert Żmuda
Okręg chełmski: Bernard Błaszczuk, Marek Czaus, Tomasz Koszut, Kazimierz Kamiński, Ryszard Nowak, Władysław Dąbrowski, Tadeusz Gołębiowski, Władysław Ulanicki
Okręg ciechanowski: Jerzy Drapała, Tadeusz Falkowski, Stanisław Kuciński, Tomasz Żuchniewicz, Dariusz Kujawa, Piotr Kowalski, Jerzy Tolak, Jan Zega, Jerzy Krajewski, Kazimierz Grąbczewski, Roman Piekarzewski, Krzysztof Baranowski, Zdzisław Mierzejewski
Okręg gdański: Paweł Głowala, Marian Kusowski, Adam Stencel, Jacek Bielawski, Kazimierz Wyrwiak, Andrzej Stenka
Okręg katowicki: Roman Bittniok, Kazimierz Chromik, Renata Franke, Piotr Kiolbasa, Bernard Kocot, Lubomir Mizera, Bronisław Pawlikowski, Marian Pypeć, Zygmunt Siarkiewicz, Renata Sosińska, Sylwester Synczek, Gabriel Tworuszka, Rajnhold Weiner, Zdzisław Waga, Adam Kocot
Okręg kielecki: Władysław Ciupka, Zbigniew Dziubek, Piotr Feliszek, Andrzej Gliński, Florian Golda, Łukasz Kaczmarek, Mieczysław Kolasa, Paweł Kowalczyk, Józef Koziara, Zbigniew Krzyżanowski, Piotr Miśtal, Tadeusz Moskwa, Grzegorz Olszowy, Rafał Podyma, Wacław Polak, Jerzy Puk, Krzysztof Sypień, Ryszard Szałas, Szymon Szałas, Edward Wiekiera
Okręg krakowski: Mirosław Wojtal, Paweł Kaczka, KŁ "Wabik" w Krakowie
Okręg krośnieński: Józef Szpiech, Zygmunt Kędzior, Bronisław Stram, Ryszard Wójs, Eugeniusz Wojtowicz, Mieczysław Podkalicki
Okręg legnicki: Romuald Bizukojć, Bogusława Natońska, Piotr Orzechowski, Ireneusz Pawłowski, Stanisław Przybyś, Stanisław Szuba, Mirosław Żołnowski
Okręg lubelski: Andrzej Wojtaś, Wacław Karakuła, Edward Pietras, Leszek Witkowski, Lesław Janusz, Tadeusz Polański, Jerzy Kowalski, Mirosław Boratyński, Marek Danelczyk, Grzegorz Krzemiński, Krzysztof Czernel
Okręg łomżyński: Hubert Pamulski
Okręg łódzki: Stanisław Białecki, Adam Bilariusz, Piotr Buczek, Ryszard Domagalski, Andrzej Fiałkowski, Sławomir Goc, Zbigniew Kozakiewicz, Krzysztof Kozłowski, Beata Lisiak, Marian Piecho, Krzysztof Sasin, Bogumił Skorupski
Okręg nowosądecki: Wojciech Faron, Marek Groński, Stanisław Jędraczka, Jan Majerski
Okręg olsztyński: Zygmunt Waliszewski, Mirosław Krawczyk, Mirosław Węgrodzki, Józef Sakiewicz, KŁ "Warmia" w Wielbarku, Bartosz Jeżewski, Wiesław Markuszewski, Jerzy Bzoma, Janusz Więcek, Piotr Neugebauer, Mieczysław Galewski, Paweł Tomkiel, Ryszard Kowalczyk, Natalia Brycka, Andrzej Lipiński, Eugeniusz Pieńkosz, Jakub Pawlak, Henryk Bladosz, Andrzej Izdebski, Czesław Ornowski
Okręg opolski: Bernard Kociok, Maciej Kasiński, Janusz Foltys, Tadeusz Silarski, Jan Pich, Jan Dawidowicz, Jan Podpora, Jerzy Słomka, Michał Berka, Norbert Lamm, Piotr Wydra, Jerzy Zubeil, Jan Chojnacki, Jan Jasiński
Okręg piotrkowski: Andrzej Duda, Marek Famulski, Wiktor Kijewski, Bernard Koryciński, Eryk Kowalski, Zenon Krasoń, Tomasz Kukuła, Karol Kuligowski, Zbigniew Mastalerz, Jacek Misztela, Mirosław Pokora, Andrzej Rusin
Okręg płocki: Andrzej Wojciechowski, Józef Woźniak, KŁ "Szarak" w Kutnie, KŁ "Łoś" w Gostyninie , Bohdan Michalski, Andrzej Wiśniewski, Beata Karpińska, Marek Liwarski, Jarosław Szcześniak, Ryszard Wojciechowski, Tadeusz Karczewski, Tomasz Czekalski
Okręg poznański: Andrzej Bielecki, Roman Jabłecki, Adam Kuberski, Piotr Orchowski, Bernard Paradowski, Aleksander Skoracki, Maciej Szumiński, Andrzej Szymankiewicz, Karol Walicht, Andrzej Włodarczyk
Okręg skierniewicki: Paweł Kilian, Hubert Wyleziński
Okręg słupski: Ryszard Tołścik, Robert Krawczak
Okręg suwalski: Tadeusz Zamojski, Robert Michniewicz, Kazimierz Stachelski, Paweł Sulewski, Waldemar Kuś, Adam Kuź, Dariusz Masiewicz, Stanisław Dziarkowski, Piotr Sanczenko, Artur Ozimek, Mieczysław Tokarski, Kazimierz Krawczyk, Antoni Komosa, Jacek Kowalewski, Grzegorz Grzegorzewski, Danuta Poreda, Grzegorz Dziatkowski, Leszek Ciborowski
Okręg szczeciński: Bronisław Binkowski, Tomasz Caryk, Henryk Ciukaj, Tadeusz Czajka, Stanisław Doszczeczko, Czesław Dragan, Władysław Dudkiewicz, Cezary Kiełek, Wiesław Kruszyński, Stanisław Maniak, Leszek Mosler, Krzysztof Niedźwiedzki, Stefan Nowak, Bogusław Pietrzak, Marian Sim, Waldemar Strumiński, Edward Syroka, Przemysław Szymański
Okręg tarnowski: Czesław Kurek, Stanisław Sieniatecki, Józef Chwałkowski, Mirosław Wilk, Rafał Łoboda
Okręg wałbrzyski: Piotr Antoszczuk, Kazimierz Huber, Stanisław Kilian, Kazimierz Smoleń
Okręg warszawski: Jacek Kołodziejski, Roman Kawka, Stanisław Józefowski, Jan Szlechta, Tadeusz Waszczyk, Leszek Witek Lipka, Stanisław Zawada, Zbigniew Świątnicki, Ireneusz Socha, Jan Siegieda, Zbigniew Marszał, Janusz Prędotka, Prot Mamont, Henryk Maliszewski, Jacek Gronczyński, Ireneusz Kwiatkowski, Witold Giżyński, Wacław Kruszewski, Michał Buzycki, Sławomir Chajczuk 
Okręg wrocławski: Tomasz Hippner, Tomasz Sadowski, Robert Filus, Zdzisław Ożga, Paweł Furgał, Lidia Piątek, Karolina Papiernik, Marek Wiśniewski, Patryk Rzepkowski, Paweł Biczysko, Andrzej Kusiński, Waldemar Szkop, Grzegorz Gierczak, Piotr Paszkowski, Zygmunt Malec, Stanisław Wicha
Okręg zielonogórski: Henryk Chabraszewski, Roman Góśniowski, Adam Kloc, Wacław Mandryk, Antoni Mrozik, Ryszard Król, Andrzej Żołyński
 

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg bielski: Józef Kubica, Anna Maciejowska, Anna Mika, Barbara Puzoń, Władysław Zązel
Okręg kielecki: Stanisław Herej
Okręg płocki: Jolanta Wróblewska, Małgorzata Kaczmarczyk, Marianna Majewska, Renata Szałkowska, Elżbieta Dankowska
Okręg poznański: Magdalena Kopciuch
Okręg suwalski: Halina Jakacka
Okręg wrocławski: Małgorzata Czajkowska, Jan Grzegorczyn, Nadleśnictwo Miękinia w Miękini, Małgorzata Sidorska Sujecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Miękini
 

 

W dniu 16 listopada 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg koszaliński: Edward Majewski
Okręg leszczyński: Marian Piasny
Okręg pilski: Maciej Strawa, KŁ "Knieja" w Krajence
Okręg piotrkowski: Zdzisław Olejniczak, Mikołaj Kowalski
Zarząd Główny PZŁ: Jarosław Dąbrowski
 

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg jeleniogórski: Piotr Andruszkiewicz, Mariusz Frankiewicz, Henryk Talarczyk, Mieczysław Środa
Okręg kaliski: Józef Matuszewski, Marian Sójka
Okręg koszaliński: Henryk Bieńkowski
Okręg leszczyński: Edward Dąbrowski, Zbigniew Szpurka
Okręg ostrołęcki:  WKŁ "Zajęczy Trop" w Rudnie Kamiecach
Okręg pilski: Stanisław Majchrzak, Stanisław Katarzyński, Wojciech Tomaszewski
Okręg piotrkowski: Andrzej Orman
Okręg przemyski: Jan Stach, Marian Głąb, Józef Gaweł
Okręg rzeszowski: Zbigniew Kacprzak, Edward Rusin, Józef Sznajder
Okręg siedlecki: Stanisław Górski, Marian Kaczkowski
 

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg gdański: Mirosław Kaczmarek
Okręg jeleniogórski: Jerzy Derlacz, Zdzisław Kamiński, Robert Maciocha, Piotr Warchał
Okręg kaliski: Włodzimierz Maciejewski, Zbigniew Wierzba, Lech Gendera, Przemysław Kaźmierczak
Okręg koszaliński: Mirosław Kałużny, Tomasz Dębiński, Robert Zawierucha, Zbigniew Kuta, Zygmunt Burghardt, Stanisław Trybucki, Jan Krajewski
Okręg krakowski: Jan Kosiorowski
Okręg leszczyński: Kazimierz Kołak
Okręg ostrołęcki: Janusz Niewęgłowski, Henryk Faderewski
Okręg pilski: Ireneusz Stepura, Janusz Gębala, Jerzy Pawlak, Mirosław Leśniak, Bogdan Rozpłoch
Okręg piotrkowski: Sławomir Koprowski, Jerzy Stefanek, Witold Szafraniec
Okręg przemyski: Andrzej Figlarski, Kazimierz Kryjomski, Franciszek Krzywda, Andrzej Sobota
Okręg rzeszowski: Robert Śliż, Kazimierz Flis, Mirosław Tylutki, Wojciech Szyndlar, Zbigniew Porada 
 

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg jeleniogórski: Alfred Birulo, Marcin Birulo, Krzysztof Marczak, Tadeusz Sokoliński, Artur Wojnar
Okręg kaliski: Piotr Kalus, Jan Stefaniak, Wojciech Obecny, Janusz Jerczyński, Henryk Teodorczyk, Marian Szymczak, Radosław Świerczyński, Stefan Ogrodowczyk, Wacław Spalony, Waldemar Rosa, Sylwester Torba, Bronisław Szmaj, Wojciech Matysiak, Stanisław Janeczkowski, Dariusz Kaźmierczak
Okręg koszaliński: Romuald Paszkiewicz, Henryk Jończyk, Henryk Czerepkow, Dariusz Dębiński, Roman Rabko, Stanisław Grzelak, Antoni Ksobiech, Zbigniew Nowak, Stefan Kokociński, Tadeusz Kaczanowski
Okręg ostrołęcki: Kazimierz Zarębski, Henryk Herbich, Adam Sokołowski, Antoni Cymbalak, Wojciech Mystkowski, Wojciech Hański, Grzegorz Mróz, Rafał Jechna
Okręg pilski: Bolesław Frątczak, Tomasz Maciejewski, Wojciech Wardęga, Mieczysław Szczanowicz
Okręg piotrkowski: Cezary Jasnowski, Łukasz Szymczyk
Okręg przemyski: Piotr Robacki, Marcin Mielnicki, Paweł Masłowski, Kazimierz Grzegorczyk, Henryk Głuszek, Witold Fus, Piotr Broś, Wojciech Bąk, Adam Bajas
Okręg rzeszowski: Janusz Jachczyk, Bogusław Kozubal, Robert Kalkowski, Zdzisław Tyczyński, Damian Ciosek, Jacek Skop
Okręg siedlecki: Zbigniew Barejko, Paweł Karczmarczyk, Leszek Kruk, Bogdan Osiak, Sławomir Kołodziej
 
 

W dniu 19 grudnia 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg ostrołęcki: KŁ "Tur" w Byszewie
Okręg poznański: Tadeusz Haufa, Eustachy Horoch
Okręg sieradzki: KŁ "Kania" w Lututowie, Czesław Jadwiszczak, Andrzej Majda
Okręg szczeciński: Antoni Dudziak
Okręg tarnobrzeski: Jerzy Zakościelny, Stanisław Rodzeń
Okręg toruński: Mirosław Jędrachowicz
 

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg gdański: Zbigniew Kulinkowski
Okręg jeleniogórski: Marian Krakowski
Okręg kielecki: Stanisław Stępień
Okręg koniński: Ryszard Sokół
Okręg koszaliński: Stanisław Winnicki
Okręg nowosądecki: Józef Chlipała, Mieczysław Majchrzak, Kazimierz Opyd
Okręg poznański: Jan Łażeński
Okręg tarnobrzeski: Wiesław Siuśta, Eugeniusz Szczepański
Okręg toruński: Piotr Borkowski, Michał Klafczyński
 

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg gdański: Paweł Kieliba
Okręg jeleniogórski: Jacek Łasecki
Okręg kielecki: Andrzej Chruściel, Henryk Kowar, Tadeusz Kruk, Mirosław Lajs, Witold Lubczyński
Okręg koniński: Jan Szmidt, Czesław Samogranicki, Lech Kowalski, Krzysztof Mądry
Okręg krakowski: Wiesław Kutrybała, Zbigniew Bargiel
Okręg nowosądecki: Piotr Pyrdoł, Tadeusz Wierzycki
Okręg poznański: Grzegorz Dutka, Przemysław Janowski, Stanisław Pływaczyk, Zbigniew Rybak, Zbigniew Szczepaniak, Marian Toboła
Okręg sieradzki: Polikarp Nowak, Ryszard Nowak
Okręg szczeciński: Edward Bartos, Piotr Figura, Stanisław Kowalczyk, Witold Krzyżanowski, Ryszard Stelmach
Okręg tarnobrzeski: Hubert Klubek, Jan Pamuła, Zbigniew Krudys
Okręg toruński: Jacek Dąbkowski, Stanisław Okruciński 
 

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg białostocki: Jarosław Piekarski, Patryk Żukowski, Jacek Jurkowski
Okręg kielecki: Stanisław Adach, January Bakalarz, Józef Kałwa, Jacek Rej, Krzysztof Strózik, Piotr Warda
Okręg koniński: Zdzisław Bazylczuk, Błażej Koziarski, Piotr Płocki, Marek Radoszewski, Mikołaj Świerczek, Adam Zawadzki, Roman Szymczak
Okręg krakowski: Józef Twardosz, Lesław Banach, Adam Lisowski, Katarzyna Kiebzak Bylica, Marek Buraczek
Okręg nowosądecki: Andrzej Talar, Kazimierz Talar, Kazimierz Trembecki, Marek Twardowski, Tadeusz Zaremba
Okręg poznański: Jacek Krych, Roman Kubiak, Adam Ludwiczak, Grzegorz Stasiak
Okręg sieradzki: Jan Paś, Ireneusz Krawczyk, Jarosław Majda, Andrzej Pagacz, Bronisław Bera, Roman Filipowicz
Okręg szczeciński: Piotr Dołhań, Krzysztof Kotynia, Edward Sobczak, Sylwester Sobczak, Artur Wegners
Okręg tarnobrzeski: Waldemar Wroński, Andrzej Widz, Krzysztof Pamuła, Sylwester Michałek, Andrzej Łukasik, Bogdan Krudys, Ireneusz Kroker
Okręg tarnowski: Ryszard Ptak, Włodzimierz Iwaniuk
Okręg toruński: Krzysztof Mróz, Kazimierz Piotrowski
Okręg zielonogórski: Stanisław Mielnik, Andrzej Trzciński
 

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg szczeciński: Marian Płaszczyk