STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego w sprawie filmu z chrztu myśliwskiego opublikowanego  na portalu społecznościowym Facebook

       Film, który poruszył opinię publiczną został opublikowany na portalu społecznościowym Facebook w dniu 22 października br. Natychmiast po jego publikacji Polski Związek Łowiecki ustalił dane osobowe osób biorących udział w zdarzeniu oraz koło łowieckie, w którym doszło do tego skandalicznego zachowania.

         Sprawa niezwłocznie została skierowana do właściwego rzecznika dyscyplinarnego,   który  natychmiast wszczął postępowanie. 

         Stwierdzonymi nieprawidłowościami w dniu 24 października br. zajęła się również Komisja Kultury Okręgowej Rady Łowieckiej w Legnicy, która jednoznacznie negatywne oceniła zachowanie utrwalone na przedmiotowym filmie.

          Polski Związek Łowiecki stanowczo potępia zachowania naruszające zasady etyki i tradycji łowieckiej.  Zdarzenie, do którego doszło w jednym z legnickich kół łowieckich zostało przez środowisko myśliwych ocenione jako skandaliczne i niedopuszczalne. Polski Związek Łowiecki podjął wszelkie działania, żeby sprawę wyjaśnić oraz wyciągnąć konsekwencje od osób, które naruszyły prawo łowieckie.