XXII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL

XXII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL "O RÓG WOJSKIEGO"

W ramach festiwalu odbyły się:

  • XXII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – Nowy Sącz 2017. Konkurs odbył się w kategorii solistów – klasy D, C, B, A (16.06.2017 r.) i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A i G (17.06.2017 r.) według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie „O Róg Wojskiego” mogli wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2016 r. Natomiast udział solistów z województwa małopolskiego w tym konkursie był bez ograniczeń ilościowych.
  • XVIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej – Nowy Sącz 2017. Konkurs odbył się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH (17.06.2017 r.). W klasie MB wprowadzono utwór obowiązkowy, którym była kompozycja Krzysztofa Kadleca pt. „Na cześć Adama hrabiego Stadnickiego”, natomiast w klasie MEs – utworem obowiązkowym była kompozycja Karola Kroskowskiego pt. „Leśna fantazja - część III Andante”.
  • Konkurs na najlepsze wykonanie „Hejnału XXII OFMM – Nowy Sącz 2017” (17.06.2017 r.).
  • IV Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich - Nowy Sącz 2017 (17.06.2017 r.).
  • Koncerty muzyki myśliwskiej i msza św. hubertowska oraz imprezy towarzyszące.
  • Walne zebranie członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ (w piątek 16.06.2017 r. o godz. 14.00 w sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Sączu przy ul. Rynek 1.

Wyniki

  • Solowym Mistrzem Polski została Julia Królik z Zespołu Sygnalistek Myśliwskich Klangor.
  • Zdobywcą Rogu Wojskiego został "Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa".
  • Muza Wojskiego powędrowała do Zespołu Trębaczy Leśnych "Bór" reprezentującego RDLP w Szczecinku występującego w klasie MB.

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO

  KR

  M

  L

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Punkty

1

 

 

 

Wojciech Niezgódka

Nadleśnictwo Okonek

201

2

 

 

 

Patrycja Węsierska

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

187

3

 

 

 

Jędrzej Rybicki

KŁ Żuraw Brójce

184

4

1

 

 

Paweł Smogór

MCDiS w Niepołomicach

183

5

 

 

 

Szymon Giemza

Nadleśnictwo Kluczbork

172

Klasa C (dla początkujących)

KO

  KR

  M

  L

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Punkty

1

 

 

 

 Natan Wojtyła

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

298

2

 

 

 

 Piotr Musiolik

KŁ Raróg Katowice

297

3

 

 

 

 Jakub Kociński

Nadleśnictwo Grodzisk

285

4

 

 

 

 Izabela Czogała

KŁ Cyranka Knurów

281

5

 

 

 

 Paweł Kubiszyn

ZS TL Starościn

281

6

 

 

 

 Patrycja Domogała

KŁ Cyranka Knurów

280

7

 

 

 

 Aleksandra Modrzejewska

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

273

8

 

 

 

 Błażej Mazur

TL Warcino

272

9

 

 

 

 Jan Kuźmiński

TL Starościn

270

10

 

 

 

 Krystian Mikosz

ZSL w Rogozińcu

270

11

 

 

 

 Hubert Należyty

TL w Warcinie

268

 

1

 

 

 Agnieszka Zębol

MCD i Słowa

266

12

 

 

 

 Patrycja Kulak

ZSLiE w Brynku

266

13

 

1

 

 Rafał Pasteczka

KŁ Jedność w Bolesławiu

263

14

 

 

 

 Piotr Orych

KŁ Przepiórka w Radzyminie

262

 

2

 

 

 Szymon Kurzeja

ZSP w Starym Sączu

259

15

 

 

 

 Kacper Mazur

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

253

 

3

2

 

 Teresa Setlak - Dula

KM Głuszec Nowy Targ

250

16

 

3

 

 Jacek Kołek

KŁ Lis Pszów

229

 

4

 

 

 Hubert Rogóż

ZSP w Starym Sączu

227

 

5

 

 

 Franciszek Zając

ZSP w Starym Sączu

225

17

 

4

 

 Maciej Kurzawski

KŁ Szarak Myszków

215

 

6

 

 

 Kordian Bukowski

ZSP w Starym Sączu

201

 

7

5

1

 Miłosz Dobrowolski

Nadleśnictwo Piwniczna

164

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO

  KR

  M

  L

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Punkty

1

 

 

 

 Martyna Jamrozik

Nadleśnictwo Zawadzkie

300

2

 

 

 

 Anna Tomaszewska

ZTM Venator WL UP Poznań

291

3

 

 

 

 Mateusz Walkowiak

KŁ Żuraw Brójce

289

4

 

 

 

 Beniamin Wroński

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

284

5

 

 

 

 Wojciech Walkowiak

ZSL w Rogozińcu

283

6

 

 

 

 Kacper Szymanowski

TL w Warcinie

281

7

 

 

 

 Patryk Czekalski

ZSL Rogoziniec

280

8

 

 

 

 Oskar Pietrzyk

WKŁ 335 Przyszłość

278

9

 

 

 

 Jakub Rolnik

ZSL w Goraju

278

10

 

 

 

 Marta Pluto Prądzinska

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

277

11

 

1

 

 Mariusz Musiolik

KŁ Raróg Katowice

276

12

 

 

 

 Kamil Kubas

N-ctwo Kluczbork

274

13

 

 

 

 Maciej Żak

ZSLiE w Brynku

274

14

 

2

 

 Jacek Smulski

ZSM Echo Warszawa

274

15

 

 

 

 Szymon Kujawski

TL w Warcinie

267

16

 

 

 

 Magdalena Szulc

KŁ Żuraw Brójce

265

 

1

3

2

 Piotr Kowalik

Nadleśnictwo Piwniczna

263

17

 

 

1

 Adam Dolniak

Nadleśnictwo Gidle

263

18

 

 

 

 Paweł Gilewski

ZSM Akteon WL SGGW

263

19

 

 

 

 Mariusz Chmielewski

ZTM Venator WL UP Poznań

263

20

 

4

 

 Mateusz Kubas

ZSLiE w Brynku

263

21

 

5

 

 Sławomir Darkowski

ZSM Echo Warszawa

262

22

 

6

 

 Lech Gliński

ZSM Echo Warszawa

262

23

 

7

 

 Tomasz Sywiec

ZTM Venator WL UP Poznań

261

24

2

 

3

 Lidia Steczowicz

Nadleśnictwo Nawojowa

260

25

3

8

 

 Stanisław Szlachta

KŁ Szarak w Jerzmanowicach

258

 

4

 

 

 Dorota Król

ZSP w Starym Sączu

254

26

 

 

 

 Błażej Dominikowski

ZSM TL Starościn

254

 

5

9

4

 Tomasz Romanowski

Nadleśnictwo Nawojowa

253

 

6

10

 

 Leszek Węgrzyn

MCDiS w Niepołomicach

250

Klasa A (mistrzowska)

KO

  KR

 M

  L

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Punkty

1

 

 

 

 Julia Królik

ZSM Klangor

296

2

 

1

 1

 Karol Jurczyszyn

KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich

293

3

 

2

 2

 Adam Jażdżewski

N-ctwo Spychowo

288

4

 

3

 

 Jędrzej Strawa

ZTM Venator WL UP Poznań

287

5

 

4

 

 Andrzej Zakrzewski

ZSM Echo Warszawa

280

6

 

5

 

 Luiza Szatner

ZSLiE w Brynku

287

7

 

6

 3

 Gabriela Ulewicz

Nadleśnictwo Spychowo

286

8

1

 

 

 Bartłomiej Szlachta

Rodzina Szlachtów

286

9

 

7

 

 Bartłomiej Bejga

ZTM Venator WL UP Poznań

286

 

2

8

 

 Jakub Konopka

ZSM Królewscy Niepołomice

283

10

 

9

 4

 Piotr Winnicki

Nadleśnictwo Miastko

283

11

 

 

 

 Magdalena Czerwonka

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

280

12

 

 

 

 Sławomir Brodziak

ZSM Akteon WL SGGW

280

13

 

 

 

 Ernest Pietrzyk

WKŁ 335 Przyszłość

279

14

 

10

 

 Piotr Kowal

ZSM Akteon WL SGGW

278

15

 

 

 5

 Przemysław Kiciński

ZTM Venator UP Poznań

274

16

 

 

 

 Tadeusz Piankowski

ZSM Jantar RDLP Gdańsk

274

17

 

 

 

 Grzegorz Lison

UR Kraków

274

18

 

11

6

 Hubert Jurczyszyn

KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich

274

19

 

12

 

 Paweł Strawa

ZSL Goraj

272

20

 

13

 

 Adam Kupś

ZTM Venator WL UP Poznań

271

21

 

14

7

Marcin Walkowiak

Nadleśnictwo Chojna

271

22

 

 

 

Stanisław Skrzetuski

ZTM Venator WL UP Poznań

270

 

3

15

 

Piotr Gawełek

LZD Krynica-Zdrój

269

23

 

 

8

Błażej Chmielewski

RDLP w Szczecinku

269

24

 

16

9

Maciej Gałązka

N-ctwo Strzałowo

266

25

 

 

 

Hubert Keller

TL Warcino

265

26

 

17

10

Piotr Giemza

Nadleśnictwo Kluczbork

265

27

 

18

11

Wojciech Śliczner

Nadleśnictwo Grodzisk

265

28

 

 

 

Hubert Kaczmarek

ZSL w Rogozińcu

264

 

4

 

12

Andrzej Bochenek

Nadleśnictwo Nawojowa

263

29

 

19

     13

Karol Chmielewski

KŁ Wilk Gorzów Wlkp.

261

30

 

 

14

Barbara Kowal

ZSM Akteon WL SGGW

260

31

 

20

 

Roman Wesołkowski

KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka

259

32

 

 

 

Artur Sadowski

ZSLiE w Brynku

258

33

 

21

 15

Michał Domański

N-ctwo Parciaki

257

34

 

 

 

Michał Szok

N-ctwo Strzałowo

255

35

 

22

 

Remigiusz Nowicki

ZTM Venator WL UP Poznań

254

36

5

23

 16

Bartłomiej Sołtys

N-ctwo Nawojowa

253

 

6

 

 17

Wojciech Kurzeja

ZSM N-ctwo Nawojowa

251

37

 

24

 18

Krzysztof Mroczkowski

N-ctwo Strzałowo

250

38

7

 

 

Sylwia Suder

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

248

39

 

25

 

Mateusz Czech

ZSM Akteon WL SGGW

247

40

 

 

 

Łukasz Śliwiński

ZSM Akteon WL SGGW

247

 

8

 

 

Paweł Ormanty

UR Kraków

245

 

9

26

 

Michał Dobosz

UR Kraków

244

41

 

 

 

Jan Maciejewski

ZSL Goraj

243

42

 

27

 

Jakub Kaczmarek

KŁ Przylesie Poznań

238

43

 

28

 

Janusz Gocaliński

KŁ Przepiórka Radzyminie

229

 

10

 

 

Krystian Szewczyk

UR Kraków

225

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
M - Klasyfikacja myśliwych
L - Klasyfikacja leśników

 

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Marczaki przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

MCDiS w Niepołomicach

264

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Technikum Leśnym w Starościnie

Technikum Leśne w Starościnie

258

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich reprezentujący KŁ Raróg Katowice

KŁ Raróg Katowice

254

4

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Gidle

Nadleśnictwo Gidle

250

5

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśne Stary Sącz

ZSP Stary Sącz

244

6

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Knieja przy SPMiK na Zamku w Bytowie

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

239

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

279

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg

Nadleśnictwo Kluczbork

275

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Żurawie przy KŁ Żuraw Brójce

KŁ Żuraw Brójce

272

4

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Fanfara

 

271

5

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa

 

267

6

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Palatium Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski

Nadleśnictwo Grodzisk

263

7

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Waltornia Nadleśnictwa Zawadzkie

Nadleśnictwo Zawadzkie

256

8

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Przepiórka w Radzyminie

KŁ Przepiórka w Radzyminie

255

9

II Zespół Trębaczy Myśliwskich Goraj

ZSL Goraj

239

10

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Królewscy przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

MCDiS w Niepołomicach

231

Klasa A (dla zaawansowanych - mistrzowska - tylko małe rogi myśliwskie)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Zespół Sygnalistek Myśliwskich Klangor

Brak

287

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja

KŁ Przepiórka w Radzyminie

278

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie

UWM w Olsztynie

276

PK

Zespół Trębaczy Myśliwskich Skrzydlate szaraki

Gajówka Koziołówka

263

Klasa G (dla zaawansowanych - mistrzowska - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

PK

Zespół Trębaczy Leśnych Bór

RDLP w Szczecinku

295

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa 

WL SGGW Warszawa

289

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo

N-ctwa Spychowo i Strzałowo

287

3

Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

WL UP w Poznaniu

285

4

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Jantar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

RDLP w Gdańsku

280

5

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja

SITLiD Oddz. Szczecin

278

6

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku

ZSLiE w Brynku 

274

7

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hagard UR Kraków 

UR Kraków

274

8

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głos Kniei ZSL Rogoziniec

ZSL w Rogozińcu

272

9

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie

ZO PZŁ Warszawa

270

10

Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja

ZSL w Goraju

270

11

Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie

Technikum Leśne w Warcinie

258

12

Zespół Trębaczy Myśliwskich Wilk Nadleśnictwa Sarbia

Nadleśnictwo Sarbia

246

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Zespół Trębaczy Leśnych Bór

RDLP w Szczecinku

290

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hagard UR Kraków 

UR Kraków

288

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja

SITLiD Oddz. Szczecin

286

4

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa 

WL SGGW Warszawa

283

5

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku

ZSLiE w Brynku 

282

6

Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

WL UP w Poznaniu

279

7

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Jantar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

RDLP w Gdańsku

274

8

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo

N-ctwa Spychowo i Strzałowo

273

9

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa

 

269

10

Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja

ZSL w Goraju

268

11

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie

ZO PZŁ Warszawa

265

PK

Zespół Sygnalistek Myśliwskich Szpilki na Wojskim PL

 

263

12

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie

UWM w Olsztynie

262

13

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

255

14

Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie

Technikum Leśne w Warcinie

255

15

Zespół Trębaczy Myśliwskich Wilk Nadleśnictwa Sarbia

Nadleśnictwo Sarbia

240

Najlepsze wykonanie Hejnału Festiwalowego

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

WL UP w Poznaniu

118

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku

ZSLiE w Brynku 

113

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo

N-ctwa Spychowo i Strzałowo

112

4

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja

SITLiD Oddz. Szczecin

112

5

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie

UWM w Olsztynie

111

6

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie

ZO PZŁ Warszawa

111

7

Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja

ZSL w Goraju

109

8

Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie

Technikum Leśne w Warcinie

107

9

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa

 

104

10

Zespół Trębaczy Myśliwskich Wilk Nadleśnictwa Sarbia

Nadleśnictwo Sarbia

103

11

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głos Kniei ZSL Rogoziniec

ZSL w Rogozińcu

102

Klasa MEs (muzyka myśliwska - duże rogi myśliwskie w stroju Es)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Waltornia Nadleśnictwa Zawadzkie

Nadleśnictwo Zawadzkie

279

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg

Nadleśnictwo Kluczbork

263

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Marzenia o Dubaju

WKŁ 335 Przyszłość

296

2

Zespół Muzyki Myśliwskiej DeLuxe przy Kole Łowieckim Żuraw Brójce

KŁ Żuraw Brójce

289

3

Zespół Muzyki Myśliwskiej Stobrawski Róg Brass Nadleśnictwa Kluczbork

Nadleśnictwo Kluczbork

272

4

Zespół Muzyki Myśliwskiej Pieśń Głuszca Nadleśnictwa Nawojowa

 

246

PK

Reprezentant Koła Łowieckiego Raróg Katowice Piotr Musiolik

KŁ Raróg Katowice

91

Przegląd musztry paradnej

Miejsce

Nazwa

Reprezentacja

Punkty

1

Marzenia o Dubaju

WKŁ 335 Przyszłość

120

2

Zespół Trębaczy Myśliwskich Wilk Nadleśnictwa Sarbia

Nadleśnictwo Sarbia

110

3

Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja

ZSL w Goraju

105

PK - Występ pozakonkursowy

 

Źródło: http://muzyka.mysliwska.pl/wydarzenia/2017/xxii-ogolnopolski-festiwal-muzyki-mysliwskiej-nowy-sacz-2017

Autorzy zdjęć: Krzysztof Szpetkowski, Andrzej Wierzbieniec