DZIEŃ DZIECKA W MINISTERSTWIE Z MYŚLIWYMI

DZIEŃ DZIECKA W MINISTERSTWIE Z MYŚLIWYMI

31 maja 2017 r. Ministerstwo Środowiska odwiedzili szczególni goście. Byli nimi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji przyrody, którą poprowadził dla nich minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

Prof. Jan Szyszko opowiadał zaciekawionym uczniom o polskiej przyrodzie i konieczności jej ochrony, a także o rozsądnym korzystaniu z jej darów. Składając życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka podzielił się także swoimi wspomnieniami z dzieciństwa.

Ministrowi Środowiska towarzyszyli sekretarz stanu Paweł Sałek, podsekretarz stanu Sławomir Mazurek oraz dyrektor generalna Ministerstwa Środowiska, Beata Paziewska. Członkowie kierownictwa również przyłączyli się do składanych życzeń.

W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Łowiecki. Była to okazja do wzbogacenia swojej wiedzy na temat występujących w Polsce gatunków zwierząt i ich zwyczajów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając mnóstwo pytań, ale i zaskakując często prowadzących swoimi wiadomościami na temat polskiej przyrody.

Wszyscy przybyli uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami, a biblioteki ich szkół wzbogaciły się o pozycje poświęcone polskiej przyrodzie. Uczestnicy spotkania otrzymali także sadzonki lipy, klonu i grabu do posadzenia na terenie swoich szkół.

Mamy nadzieję, że spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych gości!

Tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Ministerstwa Środowiska