"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak
KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

W dniu 14 marca 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg białostocki: Stanisław Banach,
Okręg chełmski: KŁ Dubelt w Chełmie, Tadeusz Niedźwiedzki,
Okręg gdański: WKŁ Grom w Gdyni,
Okręg koszaliński: Krzysztof Kożuszek,
Okręg lubelski: KŁ Uroczysko w Lublinie,
Okręg nowosądecki: KŁ Jaworz w Limanowej, 

Okręg opolski: Arnold Kuc, Eugeniusz Bajak,
Okręg pilski: Andrzej Bydłowski,
Okręg siedlecki: Helena Olszewska,
Okręg sieradzki: Czesław Kałużny,
Okręg skierniewicki: Zdzisław Kosmatka,
Okręg słupski: Wacław Turzyński, 

Okręg suwalski: WKŁ Granica w Gołdapi,
Okręg toruński: Andrzej Herba,
Okręg warszawski: KŁ Bekas w Warszawie, Małgorzata Nagalska, Jan Woliński,
Zarząd Główny PZŁ: Jarosław Żukowski.

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg białostocki: Mieczysław Oksztulski, Jan Jagielski,
Okręg chełmski: Lucjan Pełech, Adam Aktyl,
Okręg elbląski: Dariusz Dańczyszyn, Adam Filipczak,
Okręg gdański: KŁ Kociewiak w Rudnie, Kazimierz Mierzejewski, Stanisław Gosz,
Okręg jeleniogórski: Michał Król,
Okręg kaliski: Adam Świgoń,
Okręg koniński: Janusz Cisek, KŁ Knieja w Orchowie,

Okręg koszaliński: KŁ Cyranka w Drawsku Pomorskim, Jan Michalik, Kazimierz Wołosiuk, Czesław Widera, Stanisław Ciechanowicz, Sławomir Sobotnik, Jan Świtoń, Zdzisław Lewandowski, Walery Sienicki, Andrzej Toboła,
Okręg opolski: KŁ Cietrzew w Opolu, KŁ Dzik w Niemodlinie, Krzysztof Piątek, Jan Andruchów, Jerzy Ludwig, Marian Wojciechowski, Michał Nesterowicz, Wojciech Jagiełłowicz, Eugeniusz Gawroniuk, Dariusz Hutka, Zbigniew Korzeniowski,

Okręg pilski: Bohdan Morik, Jarosław Strzelecki, Henryk Zakrzewski,
Okręg rzeszowski: Marian Duch,
Okręg siedlecki: Edward Kędziorek, Marek Grudziński,
Okręg sieradzki: Piotr Błaszczyk, Ryszard Kabała,
Okręg skierniewicki: Andrzej Kocik, Zbigniew Tuszyński,

Okręg tarnobrzeski: Michał Macko, KŁ Jeleń w Jeżowem, Emil Bieleń,

Okręg tarnowski: Zbigniew Michałek,
Okręg wałbrzyski: Marian Matusik,
Okręg warszawski: Witold Gula, Rafał Końpa, Włodzimierz Kwiatkowski, Wacław Masłyk, Krzysztof Mościcki, WKŁ Pobudka w Jabłonnej, Zdzisław Ćwikła, Jacek Dudziec, Zbigniew Krzyżanowski,
Okręg zamojski: Roman Maluta,

Zarząd Główny PZŁ: Bogusław Rataj.

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg białostocki: Jerzy Koczuk, Bogusław Tatarczuk, Krzysztof Zalewski, Stanisław Daszkiewicz, Bogusław Magnuszewski, Andrzej Sadkowski, Krzysztof Radziszewski,
Okręg chełmski: Krzysztof Jakubiak, Dariusz Korona, Franciszek Sapko, Józef Troć, Krzysztof Wojciechowski, Mieczysław Mikulski, Andrzej Antoniszewski,
Okręg elbląski: Andrzej Hejza, Janusz Gida, Mirosław Juchniewicz, Piotr Juchno, Waldemar Klatt, Krzysztof Skarbowski, Zdzisław Młynarczyk, Tomasz Prill,
Okręg gdański: Rajmund Rychert, Eugeniusz Walaszkowski, Piotr Pietraszek, Zbigniew Głowienka,
Okręg jeleniogórski: Jan Gancarz, Piotr Kuźbit,
Okręg kaliski: Aleksy Raźniak,
Okręg koniński: Piotr Radniecki, Aleksander Sowiński, Eugeniusz Szmagaj,

Okręg koszaliński: Andrzej Błeszyński, Piotr Wróblewski, Zbigniew Załoga, Marian Adwent, Eugeniusz Jakubaszek, Edward Szysz, Stefan Ryder, Stanisław Minkiewicz, Dariusz Pucek, Leszek Wójcik, Wiesław Kostrzewa, Zbigniew Deja, Józef Chilko, Jan Kałuża, Zdzisław Jaruzel, Franciszek Pietrzykowski, Bogdan Świderski,
Okręg nowosądecki: Maciej Irlik, Józef Łuczak, Wacław Myśliwiec, Andrzej Nowak,

Okręg opolski: Jerzy Kuchczyński, Jan Żółkiewicz, Romuald Żurakowski, Maciej Skawiński, Edward Łoziński, Bernard Wrazidło, Franciszek Oborski, Dionizy Wasilewski, Katarzyna Hutka, Wojciech Domerecki,
Okręg ostrołęcki: Ireneusz Raczko, Jerzy Antosiewicz, Tadeusz Staniaszek,

Okręg pilski: Janusz Suberlak, Antoni Mańczak, Jerzy Paczkowski, Zbigniew Maternowski, Leszek Baraniecki, Krzysztof Kroszel, Lucjan Biernacki,
Okręg radomski: Marek Bieńkowski,

Okręg rzeszowski: Andrzej Król,
Okręg siedlecki: Waldemar Marciszewski, Aleksander Olszewski, Dariusz Głuchowski, Mirosław Sawera, Jerzy Dobosz, Leszek Murawski,
Okręg sieradzki: Piotr Błaszczyk, Ryszard Kabała,
Okręg skierniewicki: Roman Karbownik,
Okręg słupski: Jan Kalla, Grzegorz Stachowiak, Mikołaj Dziekoński, Roman Ostaszewski, Bolesław Czapka, Jan Lueck,
Okręg suwalski: Grzegorz Pawłowski, Wojciech Zaniewski, Andrzej Kuśtowski, Tadeusz Malinowski,

Okręg tarnobrzeski: Krzysztof Szczęch, Maria Pasiak, Paweł Jaskuła,

Okręg tarnowski: Wiesław Salamon, Medard Kozioł, Stanisław Korzeniowski,
Okręg wałbrzyski: Andrzej Ignaczewski, Leszek Nowak, Andrzej Rapa,
Okręg warszawski: Stanisław Abłamowicz, Zdzisław Bogucki, Bohdan Chełmiński, Jan Chodkowski, Marek Dębała, Zygmunt Pawlina, Wojciech Pęzior, Mirosław Prokop, Stefan Traczyk, Mirosław Włodarczyk, Stanisław Markowicz, Romuald Będa, Joanna Borkowska, Hanna Kozieja Maleńczyk, Jerzy Szczygieł, Stefan Topolski,
Okręg zamojski: Wiesław Kawalec, Jarosław Kuchta, Jacek Marzec, Henryk Potocki, Józef Sławiński.

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg białostocki: Andrzej Chromiński, Józef Wierzbicki, Michał Kiersnowski, Zdzisław Błażejak, Krzysztof Terlecki,
Okręg chełmski: Józef Domańczuk, Piotr Sawoszczuk, Józef Tatysiak, Marcin Troć, Roman Kuźmicki,
Okręg elbląski: Zdzisław Chmielewski, Grażyna Puchowska, Stanisław Tarwacki, Olgierd Zaboronek,
Okręg gdański: Stanisław Wysocki, Stanisław Marciniak, Dariusz Daga, Jarosław Waruszewski, Wojciech Tempski, Andrzej Ustowski, Jan Neubauer, Leszek Dziadul, Lech Błaszkowski, Marcin Dzięcielski, Leszek Meler, Andrzej Dziurzyński,
Okręg jeleniogórski: Andrzej Mankiewicz,
Okręg kaliski: Mariusz Pauś, Tomasz Łąkowski, Hubert Kosakowski, Jan Bielarz, Jerzy Semba, Mikołaj Ranecki, Hubert Marecki,
Okręg kielecki: Jan Cała, Stanisław Cieślikiewicz, Tadeusz Gonciarz, Jerzy Metryka, Waldemar Szczepka,

Okręg koniński: Andrzej Buda, Leopold Hałas, Leszek Sowiński,

Okręg koszaliński: Janusz Krawczyk, Bogdan Karniak, Eugeniusz Szczepański, Roman Hnat, Dariusz Jakubowski, Henryk Potoczny, Artur Osak, Tomasz Dopierała, Kamil Wyborski, Marcin Wójcik, Andrzej Żołądkiewicz, Tomasz Waszczyk, Jerzy Małocha, Krzysztof Sobczak, Jan Komanecki, Arkadiusz Łoziński, Paweł Makarewicz, Andrzej Wysocki, Daniel Stenzel, Mariusz Kozyra, Hubert Kubicki,
Okręg nowosądecki: Jerzy Wojnarski,

Okręg opolski: Kazimierz Giełgut, Paweł Głombica, Krzysztof Kukulski, Paweł Student, Klaudiusz Janik, Jolanta Gach, Wacław Ozga, Zbigniew Łukasik, Maciej Sokół, Mieczysław Podgórni, Jerzy Kaczmarek, Zenon Matkowski, Michał Rutkowski, Zdzisław Bernacki, Krzysztof Gibała,
Okręg ostrołęcki: Janusz Zięba, Roman Kuśmierczyk, Andrzej Skowroński, Zbigniew Kempisty, Arkadiusz Rosiński, Piotr Kaczyński, KŁ Kormoran w Goworowie,

Okręg pilski: Józef Piosik, Jan Borowiec, Marian Kuś, Piotr Celmer, Czesław Szynkaruk, Leszek Jęchorek, Małgorzata Strzelecka, Mirosław Wojciechowski, Andrzej Polimirski, Jan Rakowski,
Okręg radomski: Antoni Karpeta, Tadeusz Maciąg, Hubert Ogar,

Okręg rzeszowski: Andrzej Król,
Okręg siedlecki: Andrzej Szurowski, Dariusz Matejak, Jan Marciniak, Marek Niezgoda, Adam Siwik,
Okręg sieradzki: Waldemar Majtyka,
Okręg skierniewicki: Piotr Wąsiewicz, Paweł Leszczyński, Piotr Lewarski, Marek Markiewicz, Aleksander Matuszewski,
Okręg słupski: Roman Mielcarz, Grzegorz Zmuda Trzebiatowski, Władysław Hnat, Jacek Hryniewicz, Jerzy Wilkos, Czesław Dyszer, Marek Fiałkowski, Mieczysław Góra,
Okręg suwalski: Andrzej Sapela, Jan Kamiński, Jacek Motybel, Stanisław Siewiec, Grzegorz Popiel, Tadeusz Pietranis,

Okręg tarnobrzeski: Jan Urbański, Zdzisław Sokołowski, Józef Probola, Jerzy Lustig, Bronisław Kobylarz, Ryszard Hawryło, Jan Furmankiewicz,

Okręg tarnowski: Marek Szot, Janusz Bączek, Marian Turek, Jan Wąsik, Ryszard Gwiżdż, Ryszard Maćkowski, Robert Pach, Henryk Surma,
Okręg toruński: Bernard Kwiatkowski, Bartosz Niedośpiał, Mirosław Rutkowski,

Okręg wałbrzyski: Władysław Dera, Jacek Pawłowski, Zdzisław Klimczak,
Okręg warszawski: Eugeniusz Dziełak, Andrzej Gasek, Piotr Harasiewicz, Tomasz Janikowski, Jerzy Jędrasik, Jerzy Karnowicz, Andrzej Klarkowski, Eugeniusz Kokowicz, Marek Leszczyński, Adam Niemirka, Paweł Olejnik, Dariusz Olesiński, Bogumił Pióro, Piotr Siedlecki, Tadeusz Skarżyński, Wiesław Skowroński, Bogusław Skwarna, Jan Teuchmann, Wiesław Wołosz, Robert Zaroń, Grzegorz Ciećwierz, Krzysztof Czubiński, Ziemowit Gać, Wiesław Kłosowski, Łukasz Krzemiński, Mariusz Smolarczyk, Jan Tomaszkiewicz,
Okręg zamojski: Dariusz Antoszewski, Wiesław Jabłoński, Tomasz Mróz.

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg elbląski:
Radosław Bojarczuk,
Okręg opolski: Paweł Kozerski, Adam Sinicki,
Okręg tarnobrzeski: Edward Sekulski, Gabriel Lesiczka, Ryszard Bugiel,
Okręg tarnowski: Ewa Gołębiowska,

Okręg warszawski: Jadwiga Smuniewska,
Okręg zamojski: Piotr Olszówka.

 (-) Kapituła Odznaczeń Łowieckich