OŚWIADCZENIE POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

OŚWIADCZENIE POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Warszawa, dnia 16 marca 2017r.

         Oświadczenie Polskiego Związku Łowieckiego w sprawie artykułu opublikowanego na portalu internetowym Wirtualna Polska w dniu 16 marca 2017r.                   

                    W związku z podaną w mediach informacją, o złożeniu przez Pana Sławomira Izdebskiego doniesienia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, o możliwości popełnienia przestępstwa płatnej protekcji i nielegalnego wpływania na decyzje i działania najwyższych organów państwowych, Polski Związek Łowiecki informuje, że stanowczo przeciwstawia się tak skandalicznej próbie szkalowania jego dobrego imienia, dlatego składa do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pana Sławomira Izdebskiego, polegającego na bezpodstawnym zawiadomieniu CBA o domniemanym przestępstwie płatnej protekcji. Celem działań Pana Sławomira Izdebskiego jest zdyskredytowanie osób, których dotyczy złożone przez niego zawiadomienie, a także poddanie w wątpliwość dobrego imienia Polskiego Związku Łowieckiego. Działania Pana Sławomira Izdebskiego są realizacją trwającej od miesięcy próby zdyskredytowania Polskiego Związku Łowieckiego, w oczach społeczeństwa oraz polityków, co ma przełożyć się na sukces przygotowanego przez niego opracowania dot. zmiany polskiego modelu łowiectwa. Pan Sławomir Izdebski już wcześniej szkalował i pomawia Polski Związek Łowiecki, co zakończyło się złożeniem pozwu do sądu o naruszeniu dóbr osobistych.

                   Bulwersującym i niedopuszczalnym jest stosowanie metod  prezentowanych przez Pana Sławomira Izdebskiego w celu uzyskania własnych korzyści.

                                 Z poważaniem,

                                                                                            /-/ Diana Piotrowska
                                                                        Rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego