"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak
KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

W dniu 18 stycznia 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg bielski: Stanisław Kudzia,
Okręg bydgoski: KŁ Nr 31 w Klosnowie,
Okręg częstochowski: Zdzisław Korzekwa, Zbigniew Kościelny,
Okręg gorzowski: KŁ Rogacz w Międzyrzeczu,
Okręg olsztyński: Henryk Nowacki, Piotr Moczarski, Michał Lechman,
Okręg siedlecki: Jan Mistewicz, 

Okręg toruński: Sławomir Łuczak.

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bialskopodlaski: Julian Bańkowski, Lech Santus,
Okręg bielski: KŁ Skalniak w Juszczynie, Stanisław Burger, Antoni Biernat, Jan Ficoń, Jan Płoskonka,
Okręg bydgoski: Ryszard Sumicki, Edmund Bandurski,
Okręg ciechanowski: Waldemar Szczypiński,
Okręg częstochowski: Zdzisław Krawczyk, Józef Szczerba, Ryszard Tyjas,
Okręg gdański: Aleksander Zelent, Marian Budulski, Zygmunt Kukliński,
Okręg katowicki: Marian Borys, Piotr Cyankiewicz, Jerzy Karyczak, Franciszek Lichtorowicz, Henryk Warwas, Jan Wolnik,

Okręg krakowski: KŁ Żuraw w Chrzanowie,
Okręg legnicki: Zbigniew Malerowicz,
Okręg olsztyński: KŁ Grunwald w Ostródzie, Michał Rutkowski, Janusz Worotnicki, Sławomir Liberna,
Okręg siedlecki: KŁ Sokół w Kołbieli, Andrzej Domaszczyński,
Okręg toruński: Stanisław Antkowiak, Józef Lewandowski, Mieczysław Odziemski, Cecylia Rygielska,

Okręg włocławski: Tomasz Kowalski,
Okręg wrocławski: Marian Radoń.

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bialskopodlaski: Leon Świentuchowski, Jerzy Lewandowski,,
Okręg bielski: Zenon Dembek, Krzysztof Dąbrowski, Jan Paciorek, Tadeusz Stec,
Okręg bydgoski: Aleksy Pawlik, Marian Szews, Edmund Rogowski, Maciej Piątkowski, Stanisław Matraś, Wojciech Zajączek, Mieczysław Gawron, Sylwester Żuczek,
Okręg częstochowski: Ewa Borowik Wypych, Janusz Dudek, Józef Dudek, Bogumił Filipowski, Mariusz Ligęza, Zdzisław Małolepszy, Mieczysław Paździorko, Edward Sękowski, Henryk Sitak, Tomasz Sobczak,
Okręg gdański: Tadeusz Cetler, Jacek Waśniewski, Piotr Dembiński, Sławomir Dziosa, Jan Binko, Leszek Madej, Jerzy Bławat,

Okręg gorzowski: Stefan Belina, Leszek Karpicki, Jolanta Trafna,
Okręg legnicki: KŁ Dzik w Miłkowicach, Włodzimierz Chojnacki, Jacenty Chomont, Andrzej Derkacz, Jan Knutelski,
Okręg łomżyński: Zygmunt Radziszewski, Krzysztof Wardaszka, Zbigniew Wojno,
Okręg olsztyński: Michał Białaś, Roman Korszeko, Eligiusz Derencz, Kazimierz Derkowski, Bogdan Granacki,

Okręg piotrkowski: Tadeusz Bokszczanin, Zdzisław Wochna,
Okręg siedlecki: KŁ Pobudka w Węgrowie, Andrzej Kiełczykowski, Mirosław Buczek, Stanisław Kozłowski,
Okręg tarnowski: KŁ Jaźwiec w Tarnowie,
Okręg toruński: Józef Gawroński, Ferdynand Kalisz, Stanisław Kościecha, Rafał Szynkiewicz, Andrzej Szyszkowski, Krzysztof Zduński, Marian Zieliński,
Okręg włocławski: Marek Dzioba, Ryszard Kobus, Dorota Kwiatkowska, Józef Łyczak,
Okręg wrocławski: Jerzy Szkatuła, Adam Posacki, Marian Milik, Władysław Litwin, Ryszard Kowalik, Gwidon Kopeć.

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bialskopodlaski: Roman Ryszkowski, Tadeusz Mężyk, Adam Kowalski, Jan Kułakowski, Tomasz Żuk, Władysław Badach, Jacek Żukowski, Wiesław Panasiuk,
Okręg bydgoski: Cezary Krucz, Kazimierz Rymer, Witold Grzybowski, Bogdan Bartoś, Zbigniew Chełminiak, Henryk Stołowski, Marcin Goebel, Zygmunt Ogonowski, Krzysztof Zieliński, Ryszard Kukliński, Dariusz Drobiński, Bogdan Zieliński, Robert Wilkowski, Zenon Dejnowski, Jacek Polus, Piotr Siuda, Ryszard Skrzypczak,
Okręg częstochowski: Dariusz Duda, Przemysław Kiepura, Jan Labocha, Karol Lelotko, Leszek Ligowski, Krzysztof Mielczarek, Paweł Oleśkiewicz, Wojciech Patrzałek, Krzysztof Piechurski, Józef Skotnicki, Tadeusz Skrzypulec, Tadeusz Stacherczak, Paweł Wrona, Tadeusz Zembik, Zbigniew Zygmunt,
Okręg gdański: Waldemar Białk, Jarosław Stani, Lech Sobieralski, Leszek Szwabe, Stanisław Tusk, Rajmund Hoga, Kazimierz Rychert,

Okręg gorzowski: Marcin Biesiada, Robert Borkowski, Kazimierz Fafuła, Henryk Góral, Tomasz Radziukiewicz, Paweł Sulich,
Okręg katowicki: Michał Gawdzik,
Okręg legnicki: Stanisław Bazak, Wiesław Cześników, Ireneusz Lach, Robert Miller, Adam Musiał, Andrzej Słomiany,
Okręg łomżyński: Iwona Leoniuk Wińska, Ryszard Deniziak, Tadeusz Gołębiewski, Krzysztof Pachołek,

Okręg olsztyński: Bogusław Kopeć, Paweł Sokół, Krzysztof Ważny, Sławomir Brzostek, Krzysztof Wojsiat, Zenon Szmejchel, Albert Dominikowski, Wiesław Bajor, Edward Przybylski, Mirosław Kudryk, Jan Grzelak, Ryszard Gęca, Wiesław Taub, Józef Łastówka, Marek Wasilewski, Zdzisław Porydzaj, Henryk Kacprzyk, Stanisław Królak, Tadeusz Arent, Daniel Chabiński, Józef Kowalewski, Marek Zawiślak, Mirosław Zinko, Marian Szybiński,
Okręg piotrkowski: Kazimierz Orlik, Rafał Rajtarski, Marek Rębisz, Sylwester Stasiak,
Okręg siedlecki: Andrzej Daniluk, Włodzimierz Wąsowski, Tadeusz Wypych, Jan Kaczorek, Jan Dębała, Wojciech Dębski, Bogdan Golcew, Mariusz Budzyński, Henryk Witkowski, Paweł Budzyński,
Okręg toruński: Józef Gniadek, Stanisław Huzior, Michał Komorowski, Janusz Krysztofiak, Mirosław Kufel, Henryk Rumiński,
Okręg włocławski: Stefan Dębczyński,
Okręg wrocławski: Marek Wysoczański, Józef Stróżyk, Sławomir Różycki, Zdzisław Palma, Ireneusz Pietrucha, Mirosław Molik, Jarosław Łątka, Marian Frąszczak.

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg bielski:
 Ochotnicza Straż Pożarna w Juszczynie Polany,
Okręg bydgoski: Agnieszka Morawska, Halina Malikowska, Andrzej Lewandowski, Jacek Krzyżanowski, Aleksander Pułaczewski, Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach, Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Markowicach,
Okręg częstochowski: Jarosław Olejnik.

 (-) Kapituła Odznaczeń Łowieckich