"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak
KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

W dniu 14 grudnia 2016 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg kaliski: Marek Wielgosz,
Okręg katowicki: Paweł Hetmańczyk, Paweł Nawrocki, Wiesław Wardas,
Okręg lubelski: KŁ Debra w Sielcach, Jerzy Miłkowski,
Okręg pilski: Kazimierz Stefański,
Okręg poznański: Mirosław Kwieciński,
Okręg przemyski: KŁ Dzik w Przemyślu, Jerzy Bar, Waldemar Cisek,Jan Raba,

Okręg słupski: Marek Jankowski,
Okręg tarnobrzeski: Stanisław Jakubowski, Józef Bień,
Okręg tarnowski: Zygmunt Głowacki,
Okręg wałbrzyski: Jerzy Hadryś,
Okręg włocławski: Jan Gontarek.

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg kaliski: KŁ Czajka w Łubnicach, Mirosław Świeściak, Krzysztof Chodorowski, Jan Sopel, Henryk Grzesiek, KŁ Jeleń w Jarocinie,
Okręg katowicki: Dariusz Kalarus, Mariusz Miśka, Janusz Bartocha, Jan Chojnacki, Wojciech Galwas, Marek Górecki, Józef Należnik, Leszek Witkowski, Robert Wójcik,
Okręg koniński: Paweł Płucienniczak,
Okręg koszaliński: KŁ Jeleń w Barwicach, Teodor Tymek, Andrzej Bittel, Zbigniew Zawadzki,
Okręg legnicki: Stanisław Leśniewski, Janusz Miller,
Okręg pilski: Antoni Mycka, Jan Kryskowiak,
Okręg poznański: Andrzej Jęczmyk, Włodzimierz Wrzeszcz, Stanisław Górecki, Stanisław Owczarzak, Romuald Wawrzyniak,
Okręg przemyski: Roman Klatka, Andrzej Fludziński, Janusz Felczyński, Leszek Foltyński,
Okręg szczeciński: Jan Buchwał, Andrzej Pędziszczak, Andrzej Przanowski, Alfred Smoleń, Władysław Trzeciak,
Okręg tarnobrzeski: Ryszard Karkut, Jerzy Chudy,
Okręg tarnowski: Józef Marszałek, Kazimierz Szpunar, Edward Pogoda, Adam Durbas, Jerzy Zydroń,
Okręg wałbrzyski: Zdzisław Polak, Piotr Mazur, Zbigniew Kolbusz, Jan Augustynik,
Okręg włocławski: Leszek Mordzak, Jan Karnicki, Jan Cieśliński, Ludwik Szczęsny.

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg ciechanowski: Zenon Wierzchołowski,
Okręg kaliski: Jarosław Maleszka, Edward Mikołajczak, Henryk Mikołajczak, Benedykt Błoch, Maciej Precz,
Okręg katowicki: Bolesław Czarnecki, Adam Głowacki, Krzysztof Jamrocha, Jerzy Kamiński, Andrzej Kojda, Eugeniusz Kubarek, Wiesław Kucharski, Włodzimierz Marynka, Jerzy Pietruszewski, Bogumił Tabor, Tomasz Stula, Andrzej Śliwakowski, Cezary Wolny,
Okręg koniński: Andrzej Stasiak, Tadeusz Wysocki,
Okręg koszaliński: Marian Witkowski, Lech Daszkiewicz, Irena Dąbek, Tomasz Wysocki, Jacek Sokołowski, Andrzej Majcher, Antoni Sobieraj,
Okręg legnicki: KŁ Miedziak w Legnicy, Edmund Chodorowski, Ryszard Jamka, Ryszard Rydz, Robert Zapaśnik,
Okręg lubelski: Stanisław Wojtaszko, Leszek Wróbel,
Okręg pilski: Andrzej Smolarz, Marek Macioszek,
Okręg poznański: Janusz Nowak, Jacek Kobelski, Jacek Kosmowski,
Okręg przemyski:
Zdzisław Kornaga, Stanisław Podgórski, Andrzej Pokrywa, Franciszek Ryzner, Jan Sochacki, Lech Strzałkowski, Robert Gontarz,
Okręg szczeciński: Andrzej Adler, Waldemar Pędziszczak, Mirosław Polaczek, Wiesław Polanowski, Grzegorz Walczak, Krzysztof Winnicki,
Okręg tarnobrzeski:
Tadeusz Waszczuk, Mieczysław Surowiec, Stanisław Snopek, Sylwester Chmielowiec,

Okręg tarnowski: Bogdan Wojciechowski, Jacenty Mróz, Jan Woźniak, Kazimierz Regiec,
Okręg wałbrzyski: Janusz Zborowski, Stanisław Rogaczewski, Adam Lichocki,
Okręg włocławski:
Ryszard Cieślak, Jacek Włodarczyk, Bogumił Wołczak,
Okręg zielonogórski:
Włodzimierz Górka, Jerzy Mińczyk.

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg ciechanowski: Jerzy Doliński, Zbigniew Markowski, Rafał Cejman, Mariusz Grzelka, Jerzy Groblewski, Adam Naworski, Mariusz Rybicki,
Okręg kaliski: Jacek Bartczak, Włodzimierz Wojciechowski, Mirosław Mirowski, Henryk Lisiak, Piotr Strzała, Adam Mickiewicz, Krzysztof Lemiesz, Romuald Bartosik, Henryk Plesiak, Dawid Bartczak, Michał Bąk, Jerzy Gonera, Janusz Ruda, Maciej Stagraczyński,
Okręg katowicki: Aleksander Bednarski, Łucjan Brzemia, Józef Falkowski, Adam Gorywoda, Przemysław Rosak, Andrzej Smułkowski, Feliks Szymiczek, Marian Torc,
Okręg koniński: Marian Bartłomiejczak, Krzysztof Adamiak, Zbigniew Najmrodzki, Ryszard Paluszkiewicz,
Okręg koszaliński: Jan Kulikowski, Sławomir Daszkiewicz, Tadeusz Matwiejewski, Krzysztof Klimowski, Jan Dobiesz, Piotr Demczur, Artur Potocki, Krystian Marchal, Andrzej Łakomy, Sławomir Kaszuba, Piotr Seżysko, Kazimierz Śmiałkowski, Cezary Lechowski, Zdzisław Perliński,
Okręg legnicki: Ireneusz Adamczyk, Grzegorz Breś, Beniamin Gmerek, Marek Jezior, Artur Karamon, Jan Kużdeba, Monika Marut Fras, Norbert Wende,
Okręg lubelski: Bogdan Staniak, Marian Grobelny, Janusz Głodzik, Jan Skowroń, Marek Rak, Jerzy Bilski, Ryszard Gruszczyński, Jan Iskra,
Okręg pilski: Szymon Mycka, Tomasz Futro, Ireneusz Grams, Tadeusz Kopeć, Czesław Jessa, Krzysztof Kaczmarek, Mikołaj Kożma, Leszek Spytek, Andrzej Szulc,
Okręg poznański: Przemysław Reszelewski, Michał Kozłowski, Hubert Antecki, Eugeniusz Przybyła, Maciej Pietrzak, Roman Skrzypek, Marian Jaguszewski, Adam Feldmann, Wiesław Rybarczyk, Waldemar Sadzisz, Marek Chaciński,
Okręg przemyski: Edward Leszczuch, Stanisław Bajor, Tadeusz Holicki, Witold Klatka, Michał Kogut, Marcin Pyzik, Tomasz Starościak, Dariusz Świstak,
Okręg szczeciński: Robert Bielski, Dariusz Barczewski, Grzegorz Gralak, Czesław Hansz, Zbigniew Jabłoński, Andrzej Kołtunowski, Zdzisław Rakoca, Sławomir Serafin, Karol Utrata,
Okręg tarnobrzeski: Stanisław Gajór, Józef Glibowski, Artur Kargulewicz, Jarosław Kiljański, Eugeniusz Kolasiński, Dariusz Krakowiak, EmiI Lewandowski, Henryk Michałek, Waldemar Miś, Andrzej Modras, Krzysztof Orzechowski, Józef Prokop, Alfred Skura, Paweł Sowa, Zdzisław Trybuszkiewicz,
Okręg tarnowski:
Janusz Pogonowski, Tadeusz Kukla, Bolesław Szot, Ryszard Lejawka, Marek Malinowski, Leopold Mastalerz, Janusz Mazur, Stanisław Ciura, Zdzisław Iwulski, Rafał Kuboń, Ryszard Dadej,
Okręg wałbrzyski: Tomasz Marczak, Piotr Kuriata, Leszek Kłosowski, Adam Jakubiec, Aleksy Bołoz,
Okręg włocławskiStefan Niewiadomski, Paweł Prykowski, Maciej Maciejewski, Bartosz Maciejewski, Wiesław Niezabitowski, Michał Gontarek,
Okręg zielonogórski: Michał Jaśkowski, Zdzisław Atarowski, Stanisław Lewandowski, Edward Górka, Piotr Firlej, Daniel Radziewicz.

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg katowicki:
Janusz Fidyk,
Okręg przemyski:
 Józef Michalik,
Okręg wałbrzyski:
Celina Chęś Drańczuk.

(-) Kapituła Odznaczeń Łowieckich