KONFERENCJA "WIZERUNEK MYŚLIWEGO - QUO VADIS...

Zapraszamy do wzięcia działu w konferencji "Wizerunek Myśliwego - Quo Vadis Łowiectwo", która odbędzie się 21 października 2017 w Białymstoku.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI HUBERTUS W RZESZOWIE

Zapraszamy na Ogólnopolski Hubertus w Rzeszowie, który odbędzie się 15 października 2017r. w Rzeszowie.

Czytaj dalej

MYŚLIWI Z OKRĘGU SIEDLECKIEGO Z POMOCĄ STRAŻAKOM

Myśliwi z kół łowieckich z okręgu siedleckiego zebrali pieniądze i zakupili 8 pilarek spalinowych dla ochotniczych straży pożarnych.

Czytaj dalej

MYŚLIWI POMAGAJĄ STRAŻAKOM

Myśliwi przekazali strażakom 80 pilarek Stihl, prawie 200 dodatkowych łańcuchów i 450l oleju Stih. Dzięki przekazanemu sprzętowi, strażacy będą mogli nieść pomoc na najbardziej zniszczonych terenach.

Czytaj dalej

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

Kapituła Odznaczeń Łowieckich na swym posiedzeniu w dniu 26 lipca 2017 r. nadała odznaczenia łowieckie następującym osobom i kołom łowieckim.

Czytaj dalej

WIZYTA Z SAKSONII-ANHALT W PZŁ

Wizyta delegacji Komisji Środowiska i Energii z Landtagu Saksonii-Anhalt w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Łowieckiego

Czytaj dalej

OŚWIADCZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA

Oświadczenie Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko w sprawie udziału dzików w rozprzestrzenianiu się wirusa ASF oraz działań prowadzonych przez Polski Związek Łowiecki w ramach ograniczania choroby.

Czytaj dalej

NOWE ZASADY SELEKCJI POPULACYJNEJ I OSOBNICZEJ

Od 1 kwietnia 2018r. w życie wchodzą nowe zasady selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce oraz zasady postępowania przy ocenie prawidłowości odstrzału.

Czytaj dalej

NOKTO I TERMOWIZJA

Od dnia 4 sierpnia istnieje możliwość odstrzału dzików przy użyciu nokto i termowizji. Pozwolenie nie dotyczy całego kraju - sprawdź jakie tereny obejmuje zmiana.

Czytaj dalej

ŻYWNOŚĆ DAREM DLA ŻYCIA I ZDROWIA

Zapraszamy na event targowy promujący dziczyznę i dary runa leśnego, który odbędzie się w dniu 9 września na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Czytaj dalej

ZMIANA W REGULAMIENIE POLOWAŃ

Minister Środowiska wprowadził zmiany do regulaminu polowań, w którym wprowadza się możliwość wykonywania w jednym obwodzie łowieckim polowania indywidualnego i zbiorowego w tym samym czasie.

Czytaj dalej

NOKTO I TERMOWIZJA DOPUSZCZONA DO POLOWANIA NA...

Wprowadza się zmiany w regulaminie polowań, dopuszczając do używania przy wykonywaniu polowań w nocy na dziki optycznych urządzeń nokto- i termowizyjnych. Zgoda obowiązuje wyłącznie na obszarach...

Czytaj dalej