"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak

SPOTKANIE DYREKTORÓW ds. ŁOWIECTWA UE

Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Polskiego Związku Łowieckiego na forum europejskim debatowali między innymi na temat problemu z afrykańskim pomorem świń czy zarządzania dużymi drapieżnikami.

Czytaj dalej

POSIEDZENIE KOMISJI HODOWLANEJ NRŁ

Komisja na swoim posiedzeniu zaopiniowała pozytywnie zmiany w kalendarzu polowań. Prowadzono rozmowy na temat zmian w okresach polowań między innymi na lochy, łanie jelenia szlachetnego, łanie daniela...

Czytaj dalej

XXII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL "O RÓG WOJSKIEGO"

W dniach 16-17 czerwca 2017 r. w Nowym Sączu odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Mistrzynią Polski została Julia Królik z Zespołu Muzyki Myśliwskiej Klangor. GRATULUJEMY!

Czytaj dalej

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

Kapituła Odznaczeń Łowieckich na swym posiedzeniu w dniu 26 maja 2017 r. nadała odznaczenia łowieckie następującym osobom i kołom łowieckim.

Czytaj dalej

IV MISTRZOSTWA POLSKI DIAN W STRZELANIACH...

W dniach 9-10 czerwca Katowice przeżyły najazd polujących kobiet. Do tego wszystkie były uzbrojone! Spotkaniu towarzyszyła fantastyczna atmosfera. Zobacz jak to się skończyło.

Czytaj dalej

MYŚLIWI W KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW

Pod hasłem "Polak Mały" odbyły się obchody dnia dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w których udział wziął Polski Związek Łowiecki.

Czytaj dalej

NOWA PRZEWODNICZĄCA KOMISJI PROMOCJI NRŁ

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nastąpiła zmiana na stanowisku Przewodniczącego Komisji Promocji NRŁ - została nim Aleksandra Szulc z Bydgoszczy. Gratulujemy!

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W MINISTERSTWIE Z MYŚLIWYMI

Minister Środowiska z okazji dnia dziecka zaprosił do siebie blisko 100 dzieci. Najmłodsi mogli dowiedzieć się na czym polega praca w resorcie oraz wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez PZŁ.

Czytaj dalej

KONFERENCJA O ŁOWIECTWIE W SENACIE

W dniu 30 maja w Senacie RP odbyła się konferencja pt. Gospodarka łowiecka jako element ochrony środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju" zorganizowana przez Senatora Zdzisława Pupę.

Czytaj dalej

DNI SGGW Z POLSKIM ZWIĄZKIEM ŁOWIECKIM

Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego gromadzą tysiące mieszkańców Warszawy, tym razem zwiedzający mogli odwiedzić stoisko Polskiego Związku Łowieckiego

Czytaj dalej

ŚWIĘTO LASU POD PATRONATEM PREZYDENTA RP

Prof. Wanda Olech-Piasecka członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego odebrała z rąk Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr Konrada Tomaszewskiego nagrodę Loreta.

Czytaj dalej

OPINIA W SPRAWIE WOJSKOWEGO KOŁA ŁOWIECKIEGO ZLOT

Informacja na temat wykluczenia WKŁ ZLOT przez Okręgową Radę Łowiecką w Ostrołęce.

Czytaj dalej