"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak

STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Przedstawiamy stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego w sprawie ukazujących się w mediach nieprawdziwych informacji dotyczących braku skutecznego dokonywania przez myśliwych odstrzału dzika...

Czytaj dalej

SPOTKANIE POMIĘDZY MRiRW A PZŁ

24 sierpnia br. odbyło się spotkanie podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafała Romanowskiego z przewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego dr Lechem...

Czytaj dalej

VII SPOTKANIE SPRINGER SPANIELI ANGIELSKICH...

Już 3 września w Topolinie po raz VII odbędzie się spotkanie miłośników rasy, pragnących kultywować użytkowe cechy springera oraz właścicieli psiaków tej rasy, pragnących zapoznać się z możliwościami...

Czytaj dalej

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

Kapituła Odznaczeń Łowieckich na swym posiedzeniu w dniu 10 sierpnia 2016r. nadała odznaczenia łowieckie następującym osobom i kołom łowieckim.

Czytaj dalej

POLISH HUNTING DAY - myśliwi niepełnosprawnym

Tego wydarzeniami nie zapomnimy do końca życia! Pomimo upalnej pogody blisko 40 myśliwych prezentowało niepełnosprawnym osobom łowiecki świat. Były śmiechy, łzy wzruszenia, okrzyki radości, a przede...

Czytaj dalej

PUCHAR GRODU NAD PROSNĄ - WYNIKI

W dniu 20 sierpnia br. na strzelnicy w Kaliszu, odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Jacek Kołodziński uzyskując 485/500pkt.

Czytaj dalej

POLISH HUNTING DAY

W najbliższy czwartek w Piekarach k/Krakowa odbędzie się letni obóz dla niepełnosprawnych z całego świata, na którym obecni będą również myśliwi.

Czytaj dalej

PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA - WYNIKI

W dniu 13 sierpnia br. na strzelnicy w Gutkowie, odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Marcin Pankowski uzyskując 480/500pkt.

Czytaj dalej

MYŚLIWI NA FESTIWALU ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Festiwal Zdrowej Żywności " Z gruntu Polska" za nami. Promowaliśmy dziczyznę, edukowaliśmy najmłodszych i wspólnie z rolnikami rozmawialiśmy jak rozwiązać problemy z dzikami.

Czytaj dalej

MEMORIAŁ ADAMA KRAIŃSKIEGO - WYNIKI

W dniu 6 sierpnia br. na strzelnicy w Gdańsku odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Janusz Pudełko uzyskując 482/500pkt.

Czytaj dalej

ZMIANY W TERMINARZU IMPREZ KYNOLOGICZNYCH

Z przyczyn organizacyjnych zmianie uległy krajowy i dwa regionalne konkursy pracy psów myśliwskich.

Czytaj dalej

PUCHAR JEZIOR MAZURSKICH - WYNIKI

W dniu 30 lipca br. na strzelnicy w Giżycku, odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Mariusz Pasztaleniec uzyskując 476/500pkt.

Czytaj dalej