PUCHAR BLASER’A / PARCOUR

W dniu 28 maja br. na strzelnicy w Poznaniu odbyły się kolejne zawody (Parcour myśliwski) z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Montowski Zbyszko z wynikiem 97/100 pkt.

Czytaj dalej

MISTRZOSTWA POLSKI W WABIENIU JELENI

W dniu 21 maja odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, w którym zwyciężył Jan Skrzetuski (59 pkt.), tytuł wicemistrza zdobył Adam Czarny (49 pkt.), a III miejsce zajął Maciej Krzysztofiki....

Czytaj dalej

XXII FESTIWAL KULTURY ŁOWIECKIEJ W GORAJU

W dniu 21 maja odbył się XXII Festiwal Kultury Łowieckiej w Goraju. W ramach festiwalu odbyły się XIV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, XIV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich, VI Pilski Konkurs...

Czytaj dalej

SEJM PRZEGŁOSOWAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY PRAWO...

W piątek 20 maja br. w Sejmie odbyło się trzecie czytanie nowelizacji ustawy prawo łowieckie w zakresie szacowania szkód łowieckich. Głosowało 430 posłów – za było 231, przeciw 2, wstrzymało się od...

Czytaj dalej

MAMY OKRĘGOWYCH RZECZNIKÓW PRASOWYCH

To wielki krok w kwestii poprawy wizerunku myśliwych w społeczeństwie. W 49 okręgach Polskiego Związku Łowieckiego powołano rzeczników prasowych.

Czytaj dalej

REPREZENTACJA DKV W POLSCE

W dniach 13-14 maja Polskę odwiedziła reprezentacja zarządu Niemieckiego Klubu Wyżłów. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Czytaj dalej

XXXII KRAJOWY KONKURS KÓŁ ŁOWIECKICH im. IGNACEGO...

W dniach 21-22 maja br. na strzelnicy myśliwskiej, okręgu chełmskiego odbyły się pierwsze zawody rangi mistrzowskiej z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrało koło łowieckie "Darz...

Czytaj dalej

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

Kapituła Odznaczeń Łowieckich na swym posiedzeniu w dniu 11 maja 2016r. nadała odznaczenia łowieckie następującym osobom i kołom łowieckim.

Czytaj dalej

PUCHAR MTP - WYNIKI

W dniu 14 maja br. na strzelnicy w Poznaniu odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Jacek Kołodziński uzyskując 476/500pkt.

Czytaj dalej

III KONGRES KOBIET POLUJĄCYCH

W dniu 2 czerwca o godz. 13, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędzie się III Kongres Kobiet polujących "Dianą być!". Zapraszamy!

Czytaj dalej

CZASOWY ZAKAZ PRZENOSZENIA BRONI

MSWiA przygotowało projekt rozporządzenia, w którym wprowadza się czasowy zakaz przenoszenia broni.

Czytaj dalej

O ŁOWIECTWIE W TVP INFO

W niedzielę 8 maja w TVP Info wyemitowano program o łowiectwie, w którym obalono mity pseudoekologów. Obejrzyj i oceń.

Czytaj dalej